środa, 16 września 2015

KATOWICE: Czesi opublikowali planowane połączenia kolejowe z Polską od grudnia 2015

Czechy opublikowały już informacje o nowym rozkładzie jazdy, obowiązującym od grudnia 2015 roku. Dla Górnego Śląska i Śląska Cieszyńskiego zaproponowane nowości to nie lada gratka, bo połączeń pojawi się w bród.

Potwierdzona została informacja o wydłużeniu do Polski sześciu par pociągów relacji Frydek-Mistek – Cieszyn. Będą one kursować codziennie w dwugodzinnym takcie. Przyjazdy do Cieszyna zaplanowano od 8:20 do 18:20, natomiast odjazdy do Frydka-Mistka odbywać się mają od 8:31 d 18:31, także co 2 godziny.

Potwierdzone są również pociągi Kolei Śląskich z Bogumina do Katowic i Raciborza. Te odjeżdżać będą z Bogumina 43 minuty po godzinie parzystej, przy czym trwają jeszcze ustalenia dotyczące dokładnych godzin kursowania. Wszystko wskazuje jednak na to, że czas podróży z Bogumina do Katowic przez Chałupki, Wodzisław i Rybnik nie przekroczy dwóch godzin.

Potwierdzone zostało również funkcjonowanie w przyszłym rozkładzie jazdy trzech par pociągów EIC kursujących przez Chałupki, łączących Warszawę z Czechami. Będą to EIC Praha, EIC Porta Moravica i EIC Comenius. Pierwsze dwa kursować będą na trasie Warszawa Wschodnia – Praga, ostatni Warszawa – Ostrawa. EIC Comenius będzie jedynym w tym gronie połączeniem, które z Ostrawy pojedzie bezpośrednio do Polski, z pominięciem stacji Bogumin. Ponadto aż pięć par pociągów, które do naszych południowych sąsiadów będą wjeżdżać tradycyjną trasą przez Zebrzydowice i Piotrowice koło Karwiny. Będą to: nocny Chopin i Silesia oraz dzienne EIC Polonia (Warszawa – Wiedeń), EIC Sobieski (Wiedeń – Gdynia).Po roku przerwy powróci EIC Varsovia, łączący Warszawę z Budapesztem.

fot. Silesia Info Transport

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane