sobota, 12 września 2015

KATOWICE: tramwajowe bieganie "15tka z Sosnowca do Katowic"

W niedzielę 20 września odbędzie się pierwszy w historii bieg o nazwie „15tką z Sosnowca do Katowic”. 15-kilometrowa trasa biegu w większości pokryje się z trasą tramwajowej linii numer 15. KZK GOP serdecznie zaprasza do udziału!

Bieg odbędzie się w ostatnim dniu Tygodnia Zrównoważonego Transportu, dzień po Dniu Otwartym Warsztatów Tramwajowych w Chorzowie. Dystans i trasa biegu związane są z kończącą się modernizacją trasy łączącej Zagłębie ze Śląskiem. Głównym organizatorem imprezy jest firma M Event. Start biegu zaplanowany jest w Parku Sieleckim w Sosnowcu o godzinie 11.00, a meta w katowickiej Strefie Kultury, na parkingach między nową siedzibą Muzeum Śląskiego a NOSPR.

Bieg ma charakter otwarty i skierowany jest do wszystkich mieszkańców województwa śląskiego. Partnerami biegu są: Tramwaje Śląskie SA, Komunikacyjny Związek Komunalny GOP, miasta Katowice i Sosnowiec. Biuro zawodów zlokalizowane zostanie w Katowicach, w Strefie Kultury, skąd nowymi tramwajami biegacze zostaną przewiezieni na start - do Parku Sieleckiego w Sosnowcu. Stamtąd wzdłuż trasy linii nr 15 poprowadzona będzie trasa, której meta ustawiona zostanie w katowickiej Strefie Kultury - między siedzibą NOSPR a Muzeum Śląskim.

Szczegółowe informacje o biegu znajdziecie na profilu biegu: www.facebook.com/15tka.


Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane