piątek, 4 września 2015

KRAKÓW: przygotowania do Światowych Dni Młodzieży 2016

W przyszłym roku, między 26 a 31 lipca, odbędą się w Krakowie Światowe Dni Młodzieży. Miasto spodziewa się z tego tytułu nawet kilku milionów gości. Na taką okoliczność musi się przygotować najlepiej, jak to tylko możliwe, a zostało jeszcze tylko 11 miesięcy.

Rozpoczęły się już pierwsze prace związane z rozbudową górnej płyty dworca autobusowego. Ma to na celu zwiększenie jego przepustowości. Na 1,3 tys. metrów kwadratowych, układających się w kształt litery L, powstanie 6 nowych stanowisk do odjazdu autobusów. Dziś dworzec dysponuje 32 stanowiskami. Dworzec będzie wprawdzie udostępniony już na ŚDM, ale koniec prac zaplanowano dopiero na późną jesień 2016.

Bardzo prawdopodobnym jest, że podczas trwania ŚDM pielgrzymi i goście będą korzystać z komunikacji miejskiej za darmo. ZIKiT zapowiada pełną mobilizację całego dostępnego taboru tramwajowego i autobusowego, a także zakończenie wszystkich najważniejszych prac infrastrukturalnych, jak choćby budowy drogi z Brzegów w rejon węzła S7 Rybitwy. Niewykluczone, że krakowski organizator komunikacji będzie musiał wypożyczyć tabor spoza Krakowa.

W przypadku darmowej komunikacji nie wiadomo jeszcze, czy do poruszania się po Krakowie będzie konieczna wejściówka na ŚDM, czy też inny rodzaj potwierdzenia. Wszystko jednak wskazuje na to, że nic nie zagrozi tej darmowej opcji.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane