poniedziałek, 7 września 2015

SANOK: Autosan powoli w górę

Przed sanockim Autosanem pojawia się szansa na wyjście z dołka. Niebawem do stolicy, na zamówienie nowego warszawskiego przewoźnika, czyli Europa Express, dotrzeć mają, opóźnione co prawda, 32 autobusy Sancity 9 LE. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że do tej grupy dołączy kolejnych 50 pojazdów.

Autosan ma spore problemy finansowe, choć nie zaprzestaje produkcji. Załoga pracuje na 2 zmiany bez wolnych sobót, żeby jakoś nadgonić trudną sytuację. W roku 2013 gruchnęła wiadomość o postawieniu spółki w stan upadłości. Od tego czasu syndyk pięciokrotnie próbował sprzedać zakład nowemu podmiotowi, jednak nie wpłynęły żadne oferty. Ostatnia cena Autosana do 37 milionów złotych. Kolejna oferta sprzedaży zakładu przewidziana została na tzw. sprzedaż z wolnej ręki, co ma potencjalnie zwiększyć zainteresowanie inwestorów. Warunkiem jest kontynuowanie produkcji autobusów.

W tym roku, poza wspomnianymi już 32 egzemplarzami dla Warszawy, z Sanoka wyjechały pojedyncze sztuki dla Krosna i Elbląga, a 12 autobusów kupiła spółka Pol-Miedź Trans. Autosan zbliżył się więc już do poziomu sprzedaży z roku 2014, a kolejne zamówienie może podnieść jego notowania.

Fabryce życzymy jak najlepiej!

fot. Lowdown CC BY-SA 3.0 (Wikipedia)

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane