poniedziałek, 5 października 2015

BYDGOSZCZ: pożegnanie autobusów Volvo

ZDMiKP Bydgoszcz, MZK Bydgoszcz oraz Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Transportu Publicznego zapraszają na oficjalną imprezę z okazji zbliżającego się zakończenia eksploatacji autobusów Volvo w Bydgoszczy. Wydarzenie zaplanowano na sobotę, 10 października 2015 roku.

W latach 1997-2001 do miasta nad Brdą trafiły aż 93 nowoczesne autobusy tej szwedzkiej marki. Odnowiły one wyeksploatowany tabor i wprowadziły przewozy autobusowe w XXI wiek. W ogromnym stopniu poprawiły również dostępność komunikacji miejskiej dla osób starszych i niepełnosprawnych (78 autobusów z niską podłogą). Zakup autobusów Volvo był prawdziwą rewolucją w mieście, zdominowanym przez wysłużone Ikarusy i Jelcze z lat 80. XX wieku. Ostatnie autobusy Volvo znikną z ulic Bydgoszczy do końca tego roku.

Planowany przebieg imprezy:


9:45 - zbiórka uczestników przed zajezdnią autobusową MZK w Bydgoszczy przy ul. Inowrocławskiej 11 (dojazd autobusami linii 64 i 69),

10:00-11:00 - zwiedzanie zajezdni autobusowej przy ul. Inowrocławskiej,

11:00-15:00 - okolicznościowy przejazd autobusami Volvo po mieście (m.in. przez Błonie, Wyżyny, Kapuściska, Łęgnowo, Fordon, Bartodzieje, osiedle Leśne); podczas imprezy planowane jest odwiedzenie budowy linii tramwajowej do Fordonu,

15:00 - zakończenie przejazdu na Placu Kościeleckich.

Uczestnictwo w imprezie jest bezpłatne i otwarte również dla osób niepełnoletnich. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, i w przypadku dużego zainteresowania konieczność zabezpieczenia dodatkowych pojazdów, zainteresowani zapisują się na udział w wydarzeniu przez specjalny formularz. Zapisy koordynuje Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Transportu Publicznego.

fot. Michał Strószyński (za: ZDMiKP Bydgoszcz)

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane