niedziela, 18 października 2015

KIELCE: roszady autobusowe na średnicy Ślichowice - Świętokrzyskie

W Kielcach zmiany. Od dnia 24 października nastąpi zmiana w trasach przejazdu oraz godzinach kursowania autobusów na liniach 35 i 46. Wprowadzenie proponowanych zmian umożliwi kursowanie linii 46 z 10 minutową częstotliwością w dni robocze oraz 15 minutową w soboty i niedziele, pomiędzy os. Ślichowice i os. Świętokrzyskim. Linia ta, z uwagi na swoja trasę oraz prognozowana ilość pasażerów obsługiwana będzie przez autobusy wielko pojemne - niskopodwoziowe. Trasa tej linii umożliwi również bezproblemowy dojazd w rejon Dworca PKP i PKS.

Linia 35, tak jak jest to obecnie, będzie miała charakter okrężny. Duża częstotliwość kursowania, w dni robocze co 12 minut (rzadziej niż obecnie), a w soboty i niedziele co kwadrans, powinna zapewnić bezproblemowy dojazd mieszkańców osiedla Na Stoku do centrum miasta. Trasa przejazdu tej linii, z jej wysoką częstotliwością, da możliwość skorzystania z relacji przesiadkowych na inne linie komunikacji miejskiej na przystankach przy ulicach: Warszawskiej, IX Wieków Kielc i Żytniej.

Autobusy linii 46 kursować będą na trasie:

Oś. Ślichowice (pętla) – Massalskiego – Szajnowicza-Iwanowa – Grunwaldzka – Żelazna – Czarnowska - IX Wieków Kielc – Warszawska – Jaworskiego – Jeziorańskiego – os. Świętokrzyskie (pętla)

Autobusy linii 35 kursować będą na trasie:

Sikorskiego (pętla) – Orląt Lwowskich - Warszawska - IX Wieków Kielc – Paderewskiego – Żytnia - Żelazna – Czarnowska – IX Wieków Kielc – Warszawska – Orląt Lwowskich – Sikorskiego (pętla)


Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane