wtorek, 20 października 2015

KRAKÓW: dwie oferty na elektryczne autobusy dla MPK Kraków

Dwie oferty wpłynęły do MPK SA w ramach ogłoszonego na początku września 2015 roku przetargu na zakup czterech autobusów elektrycznych. W terminie składania ofert, który upłynął w czwartek, 15 października swoje propozycje złożyły firmy:
  • Solaris Bus&Coach SA (kwota 6.240.000,00 zł netto)
  • SOR Poland Sp. z o.o (kwota 6.999.600,00 zł netto)
Zanim zostanie wybrana najkorzystniejsza propozycja, wszystkie przesłane oferty będą zweryfikowane i sprawdzone, czy są poprawne i czy spełniają wymagania, które postawił zamawiający. Warto pamiętać, że kryterium wyboru najlepszej oferty to nie tylko cena, która stanowi jedynie 70 %., ale także kryteria techniczne (25 %) i zużycie jednostkowe energii elektrycznej (5 %).

Z firmą, która przedstawiła najkorzystniejszą propozycję i przysłała prawidłową ofertę zostanie podpisana umowa. Od tego momentu producent będzie miał osiem miesięcy na dostarczenie autobusów do Krakowa.

Elektryczne pojazdy, które zamówił krakowski przewoźnik będą miały ok. 9 metrów długości i będą niskopodłogowe. Komfort podróży zapewni m.in. klimatyzacja. W wyposażeniu znajdzie się także system informacji pasażerskiej oraz monitoring. Co istotne, MPK wymagało od producentów, aby baterie elektryczne autobusów można było ładować za pomocą pantografu oraz przez wtyczkę.

fot. MPK Kraków

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane