poniedziałek, 5 października 2015

KRAKÓW: ostatnia korekta rozkładu jazdy pociągów od 18 października

Zbliża się ostatnia w tym roku korekta rozkładu jazdy pociągów na terenie Polski. Zmiany dotyczyć będą tradycyjnie wszystkich województw i przewoźników. Korekta ta obowiązywać będzie od niedzieli, 18 października, do 12 grudnia, po czym zastąpi ją nowy rozkład na rok 2015/2016.

W województwie małopolskim bez większych zmian. Pojawi się popołudniowe połączenie przyspieszone „Dunajec” z Krakowa do Tarnowa, które obsłuży trasę w niespełna 90 minut. Zresztą na tym odcinku czas jazdy większości pociągów skróci się o 15-20 minut. Dalszej poprawy spodziewamy się od grudnia. Na trasę Kraków – Krzeszowice natomiast powróci Zastępcza Komunikacja Autobusowa, w miejsce pociągu R 33420, kursującego w dni powszednie między Krakowem a Krzeszowicami. W okresie od 1 września do 17 października kurs tej ujęty był jako normalny pociąg.

W kwestii połączeń dalekobieżnych tylko wahnięcia godzin odjazdów. Nic nie zmieni się aż do grudnia, kiedy to polską kolej czeka duża rewolucja rozkładowa. Ale o tym wkrótce.


Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane