środa, 21 października 2015

KRAKÓW: zmiany tramwajowe po otwarciu torowiska na Dunajewskiego

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu informuje, że po zakończeniu przebudowy ul. Dunajewskiego, wprowadzi pewne korekty w przebiegu tras tramwajowych w mieście. Przedstawiona informacja sprowadza się w zasadzie do starych, dobrych rozwiązań:

Tramwaje linii 13 będą kursować z Nowego Bieżanowa nadal przez Kazimierz i Plac Wszystkich Świętych, jednak dalej już pojadą do pętli Bronowice.
Linia 20 skierowana zostanie ponownie przez Cracovię do pętli Cichy Kącik, tym razem jednak trasa będzie przebiegać nie przez Bagatelę, a "dołem", przez Pocztę Główną i Filharmonię.. Jest to powrót do sprawdzonego rozwiązania, które pozwoli na ułatwienie dojazdu z centrum w rejon Oleandrów, stadionów i ośrodków sportowych AGH i UJ. Z pewnością zmniejszy się tłok w autobusach kursujących z Miasteczka, ponownie tworząc dodatkową opcję dojazdu studentów na Dworzec Główny.
Linia 24 kursować będzie na stałe do pętli Bronowice Małe. Dzięki temu stworzy z linią 4 przyjazny pasażerom korytarz transportowy z Bronowic do Dworca Głównego. Dzięki temu atmosfera w tramwajach zdecydowanie się rozluźni.

Powyższe zmiany mają na celu lepsze dopasowanie oferty Komunikacji Miejskiej w Krakowie do potrzeb i oczekiwań mieszkańców. Korekta trasy linii 13 nie powinna być zbyt uciążliwa dla pasażerów, ponieważ większość dotychczasowych bezpośrednich połączeń zapewnią linie tramwajowe 8 i 24 oraz autobusowa 173. Zmiana trasy linii 20 ma na celu poprawę skomunikowania rejonu Cichego Kącika. Zachowane zostanie bezpośrednie połączenie z Dworcem Głównym, przy jednoczesnym ułatwieniu przesiadki z linii tramwajowych jadących z południowych dzielnic miasta. Ponadto, po wielu latach przerwy, przywrócone zostanie stałe połączenie pomiędzy Placem Wszystkich Świętych a Dworcem Głównym, o co również postulowali pasażerowie.

fot. ZIKiT Kraków

Brak komentarzy :

Publikowanie komentarza

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane