sobota, 24 października 2015

POZNAŃ: Prezydent zabroni reklam na tramwajach

Kolejne polskie miasto zdecydowało, że na tramwajach nie będzie umieszczanych reklam. Po Gdańsku i Warszawie, gdzie od dłuższego czasu na torowiskach zobaczymy tylko pojazdy w "narodowych" barwach miejskich, przyszedł czas na Poznań.

Prezydent Poznania, Jacek Jaśkowiak, zadeklarował, że MPK nie będzie podpisywać kolejnych umów na powierzchnię reklamową na tramwajach. Słowa te padły podczas wieczornego spotkania z mieszkańcami centrum miasta, które odbyło się w ubiegłym tygodniu. Prezydent zastrzegł jednak, że te dotychczas podpisane będą ważne do czasu ich wygaśnięcia.

Okleiny reklamowe na tramwajach z jednej strony zabezpieczają nadwozie przed niszczącymi warunkami atmosferycznymi, z drugiej jednak zaburzają wizualny odbiór środków publicznego transportu. Dodatkowo, co często ma miejsce we Wrocławiu czy Katowicach, zaklejone okna utrudniają orientację w terenie i zwyczajnie ograniczają widoczność, co szczególnie daje się we znaki turystom i przyjezdnym. To krok w dobrą stronę, zdecydowanie.

www.epoznan.pl

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane