wtorek, 6 października 2015

RZESZÓW: ostatnia korekta rozkładu jazdy pociągów na Podkarpaciu

W województwie podkarpackim kształt połączeń kolejowych utrzyma się na dotychczasowym poziomie wraz z wejściem w życie ostatniej w tym roku korekty rozkładu jazdy. Od 18 października zmienią się wprawdzie godziny odjazdów, a część pociągów nieznacznie przyspieszy (osobowe do Krakowa), jednak w zarysie ogólnym wszystko zostanie po staremu.

Do 15 listopada utrzymane zostanie wyłączenie wiaduktu kolejowego w Widełce, przez co pociągi kursować będą w niepełnych relacjach. Zgodnie z harmonogramem utrzymana będzie Zastępcza Komunikacja Autobusowa. Wszystkie zawieszone pociągi wrócą na trasę w kierunku Kolbuszowej z dniem 17 listopada. Podobnie połączenia między Rzeszowem a Tarnowem i Krakowem, dotychczas zaopatrywane autobusami, zostaną utrzymane w tym kształcie do końca obowiązywania tegorocznego rozkładu jazdy. Ostatni pociąg REGIO do Tarnowa będzie odjeżdżał jeszcze wcześniej niż teraz, bo już o 19:37. Po tej godzinie do dyspozycji podróżnych pozostanie już tylko TLK Karpaty uruchamiany przez PKP Intercity (odj. 21:26)

Pociągi PKP Intercity „San” i „Solina”, jadące z Rzeszowa do Warszawy, do końca trwania remontu wiaduktu w Widełce, nadal kursować będą przez Łańcut, mając tam postój handlowy. Podobnie rzecz będzie się miała w kwestii IC Światowit do i z Zamościa.

Więcej zmian na Podkarpaciu dopiero od 13 grudnia, a będą to zmiany na poły rewolucyjne, jak na polskie warunki.


Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane