poniedziałek, 12 października 2015

Siemens i Newag podpisały umowę na dostawę wagonów metra do Sofii

Konsorcjum firm Siemens i Newag podpisało 28 września tego roku umowę z sofijskim metrem na dostawę 20 trójczłonowych pociągów Inspiro dla planowanej III linii metra. Nowe pojazdy mają wyjechać na tory w 2018 roku. Umowa zawiera również opcję na kolejne dziesięć składów dla kolejnego etapu rozbudowy trzeciej linii – o dwa odcinki o łącznej długości blisko 9 km i liczące 9 stacji.
Konsorcjum będzie miało 38 miesięcy na realizację umowy, licząc od jej podpisania. Pociągi mają bazować na nowej platformie Inspiro, znanej w Warszawie, która jest pierwszym miastem z pojazdami tej generacji. To  zupełnie inny produkt niż Inspiro dla Warszawy. Pociągi będą bowiem krótsze, będą też korzystały, z napowietrznej sieci trakcyjnej, co nie jest częste w przypadku sieci metra. Pociągi pojadą nie tylko pod, ale i nad ziemią. Składy będą wyposażone w klimatyzację.

Udział Newagu w produkcji będzie większy niż w przypadku pociągów dla Warszawy. Zakres prac przypadający na Siemensa obejmuje zaprojektowanie i zabudowę wnętrza, uruchomienie pojazdów w zakładzie Spółki w Nowym Sączu, dostawę gotowych pociągów do klienta oraz usługi serwisowe w okresie gwarancji. Pozostałe elementy poprowadzi właśnie Newag. Wartość kontraktu przypadająca na Newag wynosi 109 mln lewów (ok. 237 mln zł), z czego wersja podstawowa – bez wykorzystania opcji – wynosi 73 mln lewów (158 mln zł).


Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane