wtorek, 27 października 2015

WARSZAWA: Port Lotniczy Radom świeci pustkami - połączenie do Pragi zlikwidowane

Wczoraj z lotniska w Radomiu odleciał ostatni rejsowy samolot Czech Airlines do Pragi. Na pokładzie samolotów do stolicy Czech pojawiało się na ogół kilku pasażerów, a czasem tylko dwóch. Niestety, wobec tego stanu rzeczy próżno szukać ekonomicznego sensu dla utrzymywania takich połączeń.

W Radomiu pozostało jeszcze jedynie połączenie do Rygi, serwowane przez Air Baltic. Także ono może zostać wkrótce skasowane, ponieważ boryka się ono z podobnym problemami. Wówczas, podobnie jak kilka miesięcy temu. sztandarowa inwestycja miasta może znowu zacząć świecić pustkami.

W odległości 100-150 km od Radomia znajdują się 4 lotniska: w Łodzi, Warszawie, Modlinie i w Lublinie. Są to międzynarodowe porty w dużych miastach, oferujące liczne interesujące połączenia. Spółka zatrudnia 140 pracowników, a cała inwestycja kosztowała około 70 milionów złotych. Lotnisku brakuje pieniędzy na bieżącą działalność. Raczej nie uda się przekuć tej inwestycji w sukces, jeśli z Radomia nie zaczną latać samoloty do Niemiec, Anglii czy krajów skandynawskich. Bez intratnych połączeń, które przyciągną pasażerów, Radom stanie się symbolem największej współczesnej porażki inwestycyjnej w naszym kraju.

fot.: turystyka.wp.pl

1 komentarz :

  1. Początki są trudne, ale wierzę, że radomskie lotnisko jeszcze zatrzęsie rynkiem.

    OdpowiedzUsuń

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane