czwartek, 26 listopada 2015

GDAŃSK: rewolucja biletowa - od lutego 2016 bilety zintegrowane!

W Gdańsku udało się to, o co w Krakowie trudno od wielu lat. Od 1 lutego 2016 roku na jednym bilecie będzie można jeździć autobusami, tramwajami, składami SKM Trójmiasto oraz pociągami Pomorskiej Kolei Metropolitalnej. To jednak nie jedyna zmiana, jaka czeka pasażerów.

W środę, 18 listopada, na zgromadzeniu Metropolitalnego Związku Komunikacyjnego Zatoki Gdańskiej, przyjęta została uchwała dotycząca wprowadzenia od 1 lutego 2016 roku na terenie gmin należących do Związku biletu tandemowego. Bilet tandemowy będzie mógł być wykorzystany w dwóch wariantach: na terenie Gdańska i Sopotu, bądź na terenie Sopotu i Gdyni, we wszystkich środkach komunikacji w tych miastach, a więc autobusach, tramwajach, trolejbusach, pociągach SKM i PKM. Jego koszt zaprojektowano na 140 zł miesięcznie. 

Na środowym zgromadzeniu przyjęto również uchwałę, w myśl której od 1 stycznia 2016 roku bilet 30+ zamieni się w bilet łączony, obejmujący przewoźników komunalnych ZTM Gdańsk, ZKM Gdynia i MZK Wejherowo, całą sieć SKM wraz z PKM oraz Przewozy Regionalne na trasie od Luzina po Pruszcz Gdański. Jego cena to 210 zł, będzie składał się z dwóch biletów: kolejowego za 116 zł i komunalnego za 94 zł. Zmianie ulegną także ceny biletów metropolitalnych. Bilet kolejowo-komunalny wszystkich organizatorów będzie kosztował 240 zł, kolejowo-komunalny 200 zł. O złotówkę więcej zapłacą pasażerowie, chcący poruszać się na podstawie biletów 24-godzinnych, w przypadku biletów 72-godzinnych podwyżka wyniesie 2 zł.

www.trojmiasto.pl

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane