czwartek, 19 listopada 2015

Koniec układania kolejowego rozkładu jazdy 2015/2016

Wraz z początkiem listopada nastąpił koniec prac nad konstrukcją nowego rocznego rozkładu jazdy pociągów na terenie Polski, który obowiązywać zacznie od 13 grudnia 2015 roku. Dokładnie do poniedziałku, 2 listopada, przewoźnicy mogli składać wnioski o przydział tras i uwzględnienie połączeń w rozkładzie jazdy na nadchodzący sezon. PKP Polskie Linie Kolejowe zakończyły ten proces, i od tego czasu na stronie wyszukiwarki rozkładów znajdują się zasadniczo aktualne tablice na nowy rok.

Formalnie przewoźnicy kolejowi mogą teraz jedynie składać wnioski o wykreślenie z rozkładu zamówionych połączeń, z których, z różnych względów, trzeba będzie zrezygnować. O ile w przypadku niektórych kursów zamawianych przez samorządy i przewoźników regionalnych takie zabiegi mogą mieć miejsce, o tyle pasażerowie składów PKP Intercity mogą być spokojni. Przewoźnik ten nie zamierza zrezygnować z żadnego organizowanego przez siebie połączenia zwłaszcza, że ruszyła już sprzedaż biletów na składy dalekobieżne.

W ciągu najbliższych kilku dni na stacjach i dworcach w całym kraju pojawią się nowe relacyjne plakaty z rozkładem jazdy obowiązującym od 13 grudnia. Wymóg ustawowy narzuca na operatora sieci obowiązek umieszczenia stosownych plakatów na minimum 3 tygodnie przed planowaną zmianą, czyli w tym przypadku najpóźniej 22 listopada, tj. w najbliższą niedzielę. Przednia Platforma Tramwaju niebawem przyjrzy się zagadnieniu najciekawszych i najbardziej istotnych zmian w poszczególnych regionach Polski.

mat. PKP PLK

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane