środa, 25 listopada 2015

KRAKÓW: konsultacje w sprawie tramwaju na Azory

Do 4 grudnia tego roku składać można wnioski dotyczące projektowanego właśnie III etapu rozbudowy sieci Krakowskiego Szybkiego Tramwaju, czyli torowiska z Krowodrzy do Osiedla Azory.

Zaproponowano trzy warianty:

Wariant A - od pętli tramwajowo - autobusowej Krowodrza Górka, wzdłuż ul. Opolskiej do skrzyżowania wielopoziomowego ul. Weissa i ul. Opolskiej. Długość projektowanej trasy wynosi ok. 1,6 kilometra

Wariant B - od skrzyżowania ulic Bratysławskiej i Doktora Twardego, wzdłuż ulic Wybickiego, Łokietka oraz Batalionu "Skała" AK (wschodnia strona Parku Krowoderskiego), następnie wzdłuż ul. Opolskiej w kierunku zachodnim, do skrzyżowania wielopoziomowego ul. Weissa z ul. Opolską. Długość projektowanej trasy wynosi ok. 2,5 kilometra. 

Wariant C -  od skrzyżowania z ul. Bratysławską i ul. Doktora Twardego, wzdłuż Wybickiego do skrzyżowania z ul. Łokietka, następnie biegnie wzdłuż ul. Łokietka, po zachodniej stronie parku Krowoderskiego, wzdłuż ul. Opolskiej, w kierunku zachodnim do skrzyżowania wielopoziomowego ul. Weissa z ul. Opolską. Długość projektowanej trasy wynosi ok. 2,4 kilometra. 

Szczegóły dotyczące poszczególnych koncepcji budowy nowej linii można znaleźć na stronach:

www.zikit.krakow.pl,
www.ngo.krakow.pl,
www.dialogspoleczny.krakow.pl
www.dzielnica4.krakow.pl

W minionym tygodniu odbyły się konsultacje z mieszkańcami, z udziałem pracowników ZIKiT, w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 5 przy ul . Chełmońskiego 24 oraz w Gimnazjum nr 12 na ul. Kluczborskiej 3. Wszelkie uwagi składać można zarówno drogą tradycyjną, jak i poprzez pocztę elektroniczną.

wiadomosci.onet.pl

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane