piątek, 20 listopada 2015

KRAKÓW: Krakowiaki zdobywają linię 4 - dostawy tramwajów nabierają tempa

Coraz więcej Krakowiaków w Krakowie. Opóźniona dostawa tramwajów z Pesy dla stolicy Małopolski nabiera tempa. W ciągu najbliższych tygodni do Krakowa mają trafić wszystkie składy, stanowiące przedmiot zamówienia.

Docelowo nowe tramwaje przejmą całkowitą obsługę linii numer 4, która stanowi jedną z najważniejszych tras w całym mieście. Obecnie na „czwórce” pojawia się już 8 nowych składów. Jak zapowiada wiceprezydent Tadeusz Trzmiel, już w przyszłym tygodniu na linii 4 spotkać będzie można wyłącznie nowe, niskopodłogowe tramwaje. Wśród pojazdów na stałe przydzielonych na tę trasę znajduje się także prototypowy skład Protram 405N, wyprodukowany dla Krakowa w roku 2012. Ten stan rzeczy nie ulegnie zmianie.

Ponadto miasto planuje ogłoszenie kolejnego przetargu na dostawy tramwajów w przyszłym roku. Jak zapowiadają władze, wiosną, najprawdopodobniej w marcu 2016 roku, Kraków będzie występował z propozycją zakupu kolejnych 35 nowoczesnych, niskopodłogowych tramwajów. Tematowi temu będziemy przyglądać się na bieżąco.

fot. MPK Kraków

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane