poniedziałek, 23 listopada 2015

ŁÓDŹ: koniec miejskich pociągów ŁKA w Zduńskiej Woli

Niespełna trzy miesiące utrzymały się połączenia kolejowe między Zduńską Wolą a Zduńską Wolą Południową, uruchomione 1 września przez Łódzką Kolej Aglomeracyjną. Po miesiącu od likwidacji autobusowej komunikacji uzupełniającej w Strykowie przewoźnik rezygnuje z kolejnej trasy, ze względu na nikłe zainteresowanie podróżnych. 

Połączenia, realizowane wyłącznie w dni powszednie w liczbie 4 par, oficjalnie zawieszono dziś, jednak z uwagi na ich charakter po raz ostatni wykonane zostały w miniony piątek, 20 listopada. Z powodu pustek w składach ŁKA nie była w stanie podołać finansowo takiemu obciążeniu. Gdyby do przewozów dorzuciło się miasto, wówczas zapewne udałoby się je uratować.

Spółka wstrzymała sprzedaż biletów na likwidowane pociągi na zaledwie tydzień przed dniem zawieszenia jego funkcjonowania. ŁKA zapewnia jednak, że pasażerowie mogą liczyć na zwrot biletów bez żadnych utrudnień.

Połączenie ŁKA było jedynym obsługującym dzielnicę Karsznice. Od czasu likwidacji pociągów osobowych kursujących po "magistrali węglowej" w 2012 roku, na stacji tej zatrzymywały się okazjonalnie pociągi wakacyjne lub też prowadzone objazdem. Teraz znowu stacja Zduńska Wola Karsznice pozostanie nieużywana w ruchu pasażerskim.

fot. meteo_expert (www.kpinfo.pl)

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane