wtorek, 24 listopada 2015

RZESZÓW: w nowym roku zapłacimy za parkowanie w centrum

Rzeszów wprowadza od nowego roku strefę płatnego parkowania. Jest to element dużego programu transportowego finansowanego przez UE.

Strefa będzie podzielona na dwie podstrefy. Pierwsza, oznaczona kolorem niebieskim, obejmie teren ścisłego centrum Rzeszowa. Za pierwszą godzinę parkowania trzeba będzie zapłacić 2 zł. Druga godzina to koszt 2,40 zł, trzecia 2,80 zł, czwarta kosztować będzie 2 zł. Samochód będzie można pozostawić w tej strefie maksymalnie na cztery godziny, po tym czasie, trzeba będzie odjechać lub przedłużyć postój. Mieszkańcy śródmieścia będą płacić miesięczny abonament, i tak za pierwszy i drugi samochód zapłacą po 10 zł, za trzeci samochód 100 zł. Natomiast osoby, które nie będą zameldowane w śródmieściu, będą mogły wykupić miesięczny abonament na parkowanie. Jego wysokość radni ustalili na 200 zł.

Druga podstrefa będzie oznaczona kolorem pomarańczowym i obejmie obszar położony nieco dalej od centrum miasta. Każda godzina parkowania w tej strefie będzie kosztować 2 zł. Strefa będzie obowiązywać od poniedziałku do piątku w godz. 9-17. Za parkowanie będzie płaciło się w parkomatach. Będzie można to robić gotówką, kartą lub też za pomocą telefonu komórkowego. Przy wjeździe do strefy zamontowane będą tablice świetlne, na których wyświetlane będą informacje o tym, ile miejsc wolnych jest w danej części strefy.

W sumie w obrębie całej strefy płatnego parkowania jest ok. 2,5 tysiąca miejsc postojowych. Radni zapowiedzieli, że na kolejnej sesji w grudniu będą chcieli wprowadzić pewne poprawki. Do dyspozycji kierowców, którzy nie będą chcieli płacić za parkowanie, będą dwa, duże bezpłatne parkingi przy hali na Podpromiu.

Wprowadzenie płatnej strefy w Rzeszowie kosztować będzie ponad 11 mln złotych.

źródło: www.resinet.pl

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane