niedziela, 22 listopada 2015

WARSZAWA: Koleje Mazowieckie w Gdyni i Krakowie?

Ledwie PKP Intercity wykosiło pociągi kategorii InterREGIO, a już szykuje się dla niego kolejna konkurencja. Koleje Mazowieckie szturmem zamierzają bowiem zdobyć ponadlokalne trasy kolejowe. W nowym rozkładzie jazdy, który wejdzie w życie z dniem 13 grudnia tego roku, pojawiły się całoroczne pociągi przewoźnika w relacji Warszawa – Gdynia – Warszawa i Warszawa - Kraków - Warszawa. Plany te potwierdza Jolanta Maliszewska, rzecznik Kolei Mazowieckich.

Na razie wiadomo, że skład na Pomorze miałby wyruszać w każdy weekend, ale też 26 grudnia czy 1 i 2 stycznia, z Warszawy Zachodniej o godzinie 7.40 i docierać do Gdyni o godzinie 11.38. W drogę powrotną wyruszałby o godzinie 13.40, by do stacji Warszawa Zachodnia dotrzeć o 17.44. Po sukcesie pociągu „Słonecznego”, który od lat uruchamiają Koleje Mazowieckie w okresie letnim, takie posunięcie wydaje się pomysłem wręcz genialnym. W ubiegłe wakacje pociąg ten docierał aż do Ustki. Tanie bilety i dobry czas przejazdu, a do tego wygodny tabor sprawiły, że „Słonecznym” w roku 2015 podróżowało prawie 120 tysięcy osób, co daje najlepszy wynik w historii połączenia.

Do Krakowa z kolei pociąg Kolei Mazowieckich miałby wyruszać z Warszawy Wschodniej w każdy weekend o godzinie 9.19, następnie przez Opoczno i Włoszczowę docierać do Krakowa Głównego o 12.14. W drogę powrotną pociąg wyruszałby o 16.18 i docierał do stacji końcowej o 19.08. O połączeniu takim mówiło się już wiosną tego roku. Pierwotnie miało ono kursować przez Radom i Kielce, jednak z powodu przedłużającego się remontu na linii numer 8 taka trasa wydaje się nie być atrakcyjna. Nowe połączenie prowadzone CMK może zyskać rzesze wiernych klientów zwłaszcza, że obsługiwane byłoby ono nowoczesnymi wagonami piętrowymi Stadlera.

fot.: wiadomosci.onet.pl

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane