poniedziałek, 2 listopada 2015

ZAKOPANE: przetarg na pierwsze miejskie autobusy w stolicy Tatr!

Nie milknie kwestia uruchomienia zakopiańskich autobusów miejskich. Właśnie rozpisano przetarg na dostawę 4 nowych autobusów klasy MIDI, z przeznaczeniem na obsługę pierwszych miejskich linii. Chodzi o trasy: Dworzec PKP – Olcza – Wojdyły – Dworzec PKP oraz Cyrhla – Dworzec PKP – Krzeptówki – Dworzec PKP – Cyrhla.

Zamawiającym autobusy jest Tatrzańska Komunalna Grupa Kapitałowa TESKO, która do tej pory zajmowała się przede wszystkim wywozem śmieci. Autobusy chce pozyskać na drodze leasingu operacyjnego. Na oferty czeka do 7 grudnia. Mają zostać dostarczone w dwóch transzach – dwa do 21 marca przyszłego roku (odbiór techniczny do 1 marca), a dwa kolejne do 19 sierpnia (odbiór do 1 sierpnia). Okres leasingu określono na 42 miesiące przy czym opłaty będą rozdzielone na 35 równych rat, z ostatnią stanowiącą 32 % wartości leasingu.

Autobusy muszą być fabrycznie nowe (wyprodukowane w 2016 roku), niskopodłogowe, klasy MIDI, co oznacza pojazdy 9- i 10-metrowe. Nie mogą być prototypami. Wśród kryteriów oceny ofert najważniejszym (70%) jest cena, a konkretnie całkowity koszt leasingu. 25 % wagi stanowią warunki techniczno–eksploatacyjne, a pozostałe 5 % punktów będzie można uzyskać za warunki gwarancji. Od oferentów wymagane jest doświadczenie. Muszą wylegitymować się przynajmniej jedną podobną dostawą, co najmniej dwóch autobusów o wartości nie mniejszej niż 600 tys. złotych, w okresie ostatnich trzech lat. Można więc przypuszczać, że do przetargu stanie Solaris i EVOBus. Kto jeszcze? Przekonamy się przed Bożym Narodzeniem.

*********************************************************************************

Dziś znów wyruszam do Chin. Przez najbliższe 2 tygodnie blog znów będzie więc kulał. Mam nadzieję, że nie zapomnicie o mnie i z przyjemnością wrócicie, kiedy już wygrzebię się z wszystkim w drugiej połowie listopada :)

Do zobaczenia!


Busy w Zakopanem (fot. Łukasz Bobek, warszawa.naszemiasto.pl)

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane