czwartek, 31 grudnia 2015

10 Najlepszych Postów 2015 - ranking Przedniej Platformy Tramwaju

Tradycyjnie już na koniec roku przygotowałem małe podsumowanie, w którym przedstawię 10 najlepszych postów w roku 2015. Co to znaczy najlepszych? To znaczy najchętniej czytanych, tak więc nie będzie to ranking subiektywny, tylko odzwierciedlenie upodobań Czytelników. Nieodmiennie fascynuje mnie przygotowanie tego zestawienia, na które czekam zawsze cały rok. W tym roku, inaczej niż poprzednio, nie podzielę opisywanych postów na miesiące.

MIEJSCE 10. zajmuje informacja o zeszłorocznych aukcjach kolejowych i komunikacyjnych, jakie towarzyszyły 23. Finałowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Akcja WOŚP zawsze porusza Polaków, także tych zapalonych kolejowo i komunikacyjnie. Liczę, że w tym roku będzie podobnie.

MIEJSCE 9. przypadło informacji o nietypowej krakowskiej imprezie pod hasłem "4x105Na od zmierzchu do świtu". Komunikacyjne imprezy w Krakowie spotykają się zawsze z ogromnym odzewem i zainteresowaniem. Tegoroczne z pewnością także nie pozostaną im dłużne.

MIEJSCE 8. to felieton o linii tramwajowej 2 w Warszawie. Generalnie artykuły o tramwajach w Warszawie były dość popularne. Wszakże warszawska sieć tramwajowa jest największa, najmocniej obciążona i bezsprzecznie najlepiej utrzymana w naszym kraju. Jako jedyna przypomina wielkie sieci w europejskich stolicach.

MIEJSCE 7. przypadło jednemu z cyklu felietonów o "małej opasce" czyli Petite Ceinture - opuszczonej linii kolejowej w centrum Paryża. Tego rodzaju ciekawostki historyczne nieustannie Was urzekają, co mnie cieszy, bo oznacza to że trafiam z Wasze gusta.

MIEJSCE 6. to szeroka informacja o zmianach w układzie komunikacji miejskiej w Olsztynie, jakie zaplanowano wraz z uruchomieniem sieci tramwajowej. Wyczekiwana i unikalna na skalę kraju inwestycja wzbudzała zainteresowanie od wielu miesięcy i wreszcie stała się faktem.

MIEJSCE 5. dostała informacja o biegu "15tka z Sosnowca do Katowic", organizowanego w ramach obchodów Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Wydarzenie powiązano z otwarciem zmodernizowanego połączenia tramwajowego między Śląskiem i Zagłębiem, które obsługuje właśnie linia 15.

MIEJSCE 4. to artykuł o linii tramwajowej 11 w Warszawie. Potwierdza to moje słowa o tym, że sieć warszawska jest nad wyraz interesująca dla wielu.

Mamy podium! Na MIEJSCU 3. wigilijna historia Pana Łukasza Wysoczańskiego o tym, że PolskiBus nawet dla jednego pasażera staje na wysokości zadania, zwłaszcza 24 grudnia. Dzięki temu student mógł dotrzeć do Wrocławia na święta bez stresu i z pogodnym nastroju. Oby więcej takich dobrych zdarzeń!

MIEJSCE 2. zajął felieton o nowej taryfie biletowej w województwie kujawsko-pomorskim, dzięki której region ten może poszczycić się obecnie najtańszymi biletami kolejowymi w Polsce. Niech to będzie wzór do naśladowania dla innych województw.

Na szczycie zestawienia, czyli na MIEJSCU 1. felieton, będący 4. odcinkiem cyklu "Tam pociągiem nie dojedziesz", opowiadający o historii połączenia kolejowego do Hrubieszowa w województwie Lubelskim. Artykuł okazał się tak interesujący, że wzmianka na temat Przedniej Platformy Tramwaju pojawiła się nawet na  portalu LubieHrubie.pl

Na koniec życzę wszystkim wszelkiego dobra i powodzenia na każdym polu w nowym, 2016 roku.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane