sobota, 5 grudnia 2015

BIAŁYSTOK: niepewny los połączeń międzynarodowych

Maleją szanse na uruchomienie pociągu TLK „Hańcza” na Litwę. Problemy z rozpoczęciem kursów leżą podobno po stronie litewskiej. Na razie nie wiadomo, kiedy ostatecznie ruch na przejściu Trakiszki – Mockava zostanie wznowiony. Sprzedaż biletów została wstrzymana przez kilkoma dniami.

Wciąż nie są też znane także szczegóły taryfowe zaplanowanego połączenia. Oprócz biletów w standardowej taryfie międzynarodowej do sprzedaży mają trafić także bilety w ramach przygotowanej specjalnie dla tej relacji oferty. W pociągu tym ma obowiązywać oferta „Wilno Specjal”.

Oprócz Hańczy między Polską a Litwą miał ruszyć także samorządowy skład weekendowy, wykonujący dwie pary kursów na trasie Białystok - Kowno, uruchamiany przez Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego. Połączenie to nie ruszy jednak wcześniej, niż w marcu 2016. 

Nie tylko z Litwą jest problem. Nie ma także decyzji co do finansowania pociągów na Białoruś. Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju nie wydało ostatecznej decyzji, zresztą także lokalne samorządy ociągają się ze swoim stanowiskiem. Bardzo prawdopodobne jest więc, że od grudnia na trasie przez Kuźnicę nie pojawi się żaden pociąg do Grodna. Sprzedaż biletów jest wstrzymana.

Problemy z komunikacją międzynarodową w województwie podlaskim to nie nowość. Kiedy się skończą? Nie wiadomo.

fot. Marcin Koczorowski (kurierkolejowy.eu)

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane