sobota, 12 grudnia 2015

Bilet Bliskomiastowy - kolejna nowość od PKP Intercity

PKP Intercity zapowiada wprowadzenie oferty pod nazwą Bilet Bliskomiastowy. Rozwiązanie to dotyczyć będzie najkrótszych relacji, czyli do 35 kilometrów. Dzięki niemu najtańsze bilety na pociągi TLK i IC będzie można kupić już za 7 złotych, na trasy do 14 kilometrów. To znaczna zniżka zważywszy, że dotąd pasażerowie za przejazd odcinka do 40 kilometrów płacili 13 złotych, bez względu na to, czy jechali z np. Bochni do Tarnowa czy z Ropczyc do Dębicy. Pasażerowie za bilet zapłacą teraz nawet o 38% mniej. Wprowadzenie promocyjnej oferty planuje się jeszcze przed Świętami.

Dotychczas obowiązującą jedną strefę do 40 km zastąpi nowy cennik zbudowany z sześciu stref. Jeszcze większe zniżki czekają na tych, którym przysługują zniżki ustawowe, oraz korzystający z Karty Dużej Rodziny, Biletu Rodzinnego czy Seniora. Stosować się będzie również oferta Wcześniej – Taniej, dzięki czemu za przejazd najkrótszego odcinka będzie można zapłacić już tylko 4,90 zł, przy zakupie biletu z wyprzedzeniem.

Widać więc, że PKP Intercity przystępuje do bardzo agresywnych działań mających na celu przyciągnięcie klientów do pociągów sektora ekonomicznego. Całkiem nowy cennik, obniżka w 1. klasie i promocje w składach ekspresowych na krótkich trasach z pewnością spowodują, że do pociągów spółki PKP Intercity wsiądzie więcej podróżnych.

mat. PKP Intercity

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane