poniedziałek, 7 grudnia 2015

Innowacyjne rozwiązanie biletowe - platforma KOLEO.PL

13 grudnia 2015 będzie nie tylko dniem wejścia w życie nowego rozkładu  jazdy. Tego dnia zacznie także funkcjonować całkowita nowość na polskim rynku podróży kolejowych. Platforma KOLEO.pl, bo o niej mowa, to efekt wytężonej pracy zespołu informatyków, dzięki któremu możliwe będzie kupienie biletu na łączony przejazd z wykorzystaniem składów różnych przewoźników w prosty sposób.

Opracowanie możliwości zakupu biletów mieszanych trwało 2 lata. Teraz będzie można kupić bilet umożliwiający przesiadkę do pociągów różnych przewoźników w jednym miejscu. Wraz z powstaniem szeregu samorządowych podmiotów organizujących ruch kolejowy w Polsce, zakup biletu stał się znacznie utrudniony. Portale internetowe przewoźników umożliwiają zakup biletów tylko na własne pociągi, przez co skorzystanie z Kolei Mazowieckich, PKP Intercity i Kolei Śląskich podczas jednej podróży wymagało stania w kilku kolejkach lub wykonania szeregu transakcji internetowych. Dzięki KOLEO.pl sytuacja diametralnie się zmieni.

Aby móc korzystać, trzeba się zarejestrować. Można uczynić to na stronie koleo.pl. Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, w ramach pakietu Dotacje Na Innowacje. Partnerami KOLEO.pl są między innymi Koleje Mazowieckie czy PKP Intercity. Dzięki platformie będzie można kupić bilety na pociągi kilkunastu przewoźników w Polsce. KOLEO.pl to prawdziwa rewolucja, która przypadnie do gustu z pewnością wielu pasażerom polskich pociągów.


Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane