wtorek, 8 grudnia 2015

KATOWICE: rusza produkcja wagonów metra dla Rijadu w chorzowskiej fabryce Alstom

Alstom rozpoczął w Chorzowie produkcję składów metra dla Rijadu w Arabii Saudyjskiej. W ramach zamówienia na projekt i budowę linii 4, 5 i 6 w sieci metra Rijad, udzielonego w 2013 roku przez Urząd Rozwoju Arriyadh (ADA) dla konsorcjum FAST, w skład którego wchodzi Alstom, zakład w Chorzowie będzie odpowiedzialny za produkcję wszystkich 69 składów metra Metropolis.

Pierwsze trzy składy Metropolis zostaną dostarczone dla ADA w 2017 roku. Zakład w Chorzowie, zatrudniający około 1000 pracowników, jest jednym z największych zakładów produkujących pociągi Alstom na świecie. Odbywa się tutaj każdy etap produkcji, w tym końcowe testy statyczne i dynamiczne. Wyprodukowana przez Alstom, pełnowymiarowa makieta składu pociągu Rijad Metropolis zostanie wkrótce zaprezentowana mieszkańcom miasta przez ADA.

Składy Metropolis dla Rijadu składać się będą z dwóch wagonów o długości 36 metrów. Każdy pociąg obejmie trzy klasy podróży: pierwszą, rodzinną i indywidualną. Pociągi będą kursować bez maszynisty. Będą wyposażone ergonomiczne siedzenia, oświetlenie LED, klimatyzację i zaawansowany system informacji pasażerskiej, zapewniając najwyższy komfort dla podróżnych.

fot.: forsal.pl

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane