poniedziałek, 21 grudnia 2015

KRAKÓW: 24. Finał WOŚP i specjalny pociąg do Jasła i Gorlic!

10 stycznia 2016 roku, podczas 24. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, Stowarzyszenie Miłośników Kolei w Krakowie organizuje specjalny przejazd pociągiem orkiestrowym pod nazwą „Mierzymy Wysoko”. Kurs wyruszy o 9:31 ze stacji Kraków Główny, skąd przez Tarnów i Stróże uda się do Jasła. Będzie też dodatkowy kurs do Gorlic oraz, specjalnie dla mieszkańców Gorlic jedna para kursów z centrum do Zagórzan i z powrotem. Planowany koniec imprezy to godzina 20:06 na stacji Kraków Płaszów, po przyjeździe pociągu.

Skład obsłuży jednostka EN61-001, czyli popularny złoty Pociąg Papieski, który niedawno przeszedł naprawy i gotów jest przyjąć pasażerów na swój pokład. To doskonała okazja do skorzystania z tej jednostki, ponieważ nie będzie ona wykorzystywana w ruchu regionalnym przez Małopolski Zakład Przewozów Regionalnych. Pociąg zostanie podstawiony na stację początkową na 30 minut przed odjazdem.

W programie występy artystyczne i inne atrakcje. W przejeździe wziąć udział może każdy – warunkiem uczestnictwa jest datek do orkiestrowej puszki. Na nietypową imprezę zapraszają Przewozy Regionalne, PKP Polskie Linie Kolejowe, Reaktywacja pociągów Gorlice - Kraków, Gorlicki Sztab WOŚP, Sztab Finału WOŚP w Bieczu, Gorlickie Centrum Kultury oraz, oczywiście, Stowarzyszenie Miłośników Kolei w Krakowie.

Oj się będzie działo!

mat. Stowarzyszenie Miłośników Kolei w Krakowie

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane