środa, 2 grudnia 2015

KRAKÓW: awaria podstacji przeciąga się - kolejne zmiany na Borku Fałęckim

Awaria podstacji trakcyjnej na Borku Fałęckim przedłuża się. Widocznie jej naprawa przewyższa możliwości miasta, ale cóż. ZIKiT informuje wobec tego, że od jutra (3 grudnia) do odwołania, wprowadzona zostanie docelowa, tymczasowa organizacja ruchu na ciągu Łagiewniki - Borek Fałęcki.

Na swoją trasę wróci linia tramwajowa 19, którą w połowie listopada skrócono do Łagiewnik, utrudniając poważnie życie pasażerom. Niestety, wskutek ograniczonych możliwości tramwaje pojadą według okrojonego rozkładu jazdy, wobec czego nieoceniony ZIKiT uruchomi tymczasową linię szczytową numer 79 na tej samej trasie, tylko... skróconej do Łagiewnik. Ekologia i ekonomia znów idzie na spacer, bo wystarczyłoby wprowadzić dla linii 19 warianty skrócone, i byłoby po sprawie. Ale trzeba zainstalować dodatkowe rozkłady jazdy, dodatkowe tabliczki na przystankach... To przecież za darmo.

Za to, co dość rozsądne, linię 12 skróci się do Łagiewnik. Ponieważ kursuje ona tylko w godzinach szczytu, jej brak nie będzie nadto dotkliwy zwłaszcza, że gros podróży z południa Krakowa (z kierunku Borku) odbywa się w stronę Ronda Matecznego i dalej, na Podgórze.

Oficjalnie ZIKiT tłumaczy się, że dotychczasowy model wprowadzony został, ponieważ liczono na szybkie usunięcie usterki. Przeliczono się, jak widać. Po raz kolejny w Krakowie.


Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane