niedziela, 6 grudnia 2015

KRAKÓW: nowy przystanek kolejowy - Kraków Sanktuarium...

PKP PLK ogłosiły przetarg na budowę nowego przystanku kolejowego o nazwie Kraków Sanktuarium, usytuowanego w ciągu linii kolejowej 94, około kilometra od istniejącego przystanku Kraków Łagiewniki. Inwestycja projektowana jest przede wszystkim z myślą o Światowych Dniach Młodzieży i chociaż całość prac zakończy się dopiero w listopadzie, to perony mają być gotowe przez rozpoczęciem obchodów ŚDM.

Ogłoszony przetarg odbędzie się w trybie „projektuj i buduj". Budowę wspomnianego przystanku ma sfinansować miasto. Będzie on zlokalizowany na wysokości centrum handlowego Zakopianka i właściwie nie wiadomo, dlaczego zdecydowano się nadać mu tak jednoznaczną nazwę. W mojej ocenie powinien on nosić raczej nazwę związaną z okolicą, typu Zakopianka lub Borek Fałęcki, a nazwa Sanktuarium Św. Jana Pawła II powinno być elementem uzupełniającym,

W ramach inwestycji powstaną dwa perony. Znajdą się na nich tablice informacji pasażerskiej, nagłośnienie, wiaty przystankowe, ławki i kwietniki. Będą też winda i pochylnia, ułatwiające przemieszczanie się pomiędzy nimi. Nie zabraknie parkingu dla rowerów i samochodów, do których doprowadzone zostaną dojazdy. Miasto przewidziało na budowę przystanku przeznaczyć 28 milionów złotych. Wykonawcę poznamy na początku przyszłego roku. 95% kryterium oceny to zaproponowana cena prac.

fot. materiały inwestora

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane