wtorek, 1 grudnia 2015

KRAKÓW: remont torowiska na Grzegórzeckiej

Na najbliższy weekend zaplanowano prace naprawcze na torowisku tramwajowym w ciągu ulicy Grzegórzeckiej w Krakowie. Roboty rozpoczną się 4 grudnia (piątek) o 17:00 i potrwają do poniedziałku, 7 grudnia, do około 4:00 rano. W związku z tym całkowicie z ruchu wyłączony zostanie odcinek ul. Grzegórzeckiej od skrzyżowania z ul. Daszyńskiego do ul. Chodkiewicza. Jednocześnie wstrzymany zostanie ruch tramwajów na odcinku od Ronda Grzegórzeckiego do przystanku Starowiślna.

Linia 1 kursować będzie z Salwatora (od 5 grudnia przywrócenie dla ruchu tamtejszej pętli) do Poczty Głównej bez zmian, następnie przez Dworzec Główny i Rondo Mogilskie do Ronda Grzegórzeckiego, a dalej po swojej stałej trasie do Wzgórz Krzesławickich. Linia ta kursować będzie w sobotę, 5 grudnia, przez Kombinat, z uwagi na wymianę zwrotnicy na Wiaduktach (wraz z linią 5)

Linia 12 kursować będzie przez estakadę, a dalej Wielicką do przystanku Starowiślna, gdzie linia powróci na swoją trasę do Łagiewnik.
Linie 19 i 79 także pojadą przez Wielicką i estakadę do Ronda Grzegórzeckiego, gdzie powrócą na trasę do Dworca Towarowego.

Linia 22 kursować będzie od przystanku Starowiślna przez Pocztę Główną, Dworzec Główny i Rondo Mogilskie do Ronda Grzegórzeckiej i dalej po swojej stałej trasie do Walcowni.

Linia 184 kursować będzie ulicami: Daszyńskiego, Podgórską, Kotlarską do Ronda Grzegórzeckiego, gdzie linia powróci na stałą trasę. Do jej obsługi dniach 5-6 grudnia kierowany będzie tabor wielkopojemny.

Dodatkowo kursować będzie zastępcza linia autobusowa 784, na trasie: Os. Podwawelskie - Centrum Kongresowe - Dietla - Daszyńskiego - Podgórska - Kotlarska - Rondo Grzegórzeckie, dla której częstotliwość kursowania zostanie dostosowana do kursów linii 184. Obie linie kursować będą naprzemiennie, w identycznych taktach.

www.fakt.pl

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane