piątek, 18 grudnia 2015

KRAKÓW: Solaris i EvoBus w wyścigu o autobusy dla MPK

Dwóch producentów złożyło oferty w przetargu na dostawę 60 autobusów standardowych o długości ok. 12 m z silnikami spełniającymi normy emisji spalin Euro 6, który MPK SA w Krakowie ogłosiło 30 października 2015 roku.

Firma Solaris Bus&Coach SA wyceniła swoją ofertę na kwotę 58.319.900,00 zł netto. Drugi producent firma EvoBus Polska Sp. z o.o. w ofercie wpisał cenę 63.083.000,00 zł netto. Zanim zostanie wybrana najkorzystniejsza propozycja, obie przesłane oferty będą zweryfikowane i sprawdzone, czy są poprawne i czy spełniają wymagania, które postawił zamawiający. Warto pamiętać, że kryterium wyboru najlepszej oferty to nie tylko cena, która stanowi jedynie 70 proc., ale także kryteria techniczne, których udział w ocenie oferty wynosi 30 proc.

Z firmą, która przedstawiła najkorzystniejszą propozycję i przysłała prawidłową ofertę zostanie podpisana umowa. Od tego momentu producent będzie miał 30 tygodni na dostarczenie autobusów do Krakowa. Nowe niskopodłogowe pojazdy będą wyposażone w klimatyzację, automat biletowy i nowoczesny system informacji pasażerskiej.

Warto przypomnieć, że krakowski przewoźnik w ciągu dwóch najbliższych lat zamierza kupić 107 autobusów w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Małopolskiego na latach 2014-2020, korzystając z instrumentu Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. Oprócz 60 autobusów 12-metrowych, MPK SA zamierza zamówić 20 autobusów elektrycznych wraz z systemem ładowania, 12 autobusów hybrydowych przegubowych i 15 autobusów typu midi o długości ok. 8,5 m.

fot. Paweł Krawczyk/krakow.pl

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane