czwartek, 3 grudnia 2015

Nowa edycja rozkładu jazdy 2015/2016 - województwo podkarpackie

W województwie podkarpackim po 13 grudnia zmian stosunkowo niewiele. Rozkłady jazdy nadal będą kulawe, na większości odcinków.

Zostają 3 pary do Lublina, bez zmian jeśli chodzi o Tarnobrzeg. Z Rzeszowa do Tarnowa wytrasowano tylko 9 par REGIO, z czego 3 jadą do Krakowa i dalej (do Krzeszowic, co za śmiechówa!). Dwie pary pociągów REGIO uruchamiane będą z Rzeszowa tylko do Dębicy, co spowoduje ponad 6 godzinną przerwę w kierunku Tarnowa. Przeworsk i Przemyśl z kosmetycznymi różnicami. Nowością będzie tzw. Bieszczadzki Żaczek. Skład ten będzie odjeżdżał z Rzeszowa do Komańczy w piątki przez 16:00, a wracał będzie w niedzielne popołudnie. W sobotę wykonywany będzie oblot na relacji Komańcza - Jasło - Komańcza. Śmierdzi mi to jednak niezdrową konkurencją, ponieważ między odjazdem składu PKP Intercity i kursem Żaczka w rozkładzie jest ledwie 16 minut...W Stalowej Woli kosmetyka, żadnej poprawy oferty na południu województwa - w Jaśle bez zmian, poza sezonowym TLK Luna na trasie Warszawa - Zagórz przez Stróże i Gorlice. To tyle zmian, niestety.

W kwestii połączeń dalekobieżnych ciekawostką będzie pociąg IC Antares, który pojedzie z Wrocławia i Warszawy (podpinany do TLK Luna) do Przemyśla i Zamościa, przy czym trasę do Zamościa pokona przez Lubaczów, Horyniec Zdrój i Bełżec. Będzie to więc nowa trasa i dodatkowe, drugie połączenie do Wenecji Północy. Oczywiście wspomniane już wielokrotnie Pendolino z Rzeszowa do Gdyni, które nie będzie kursować niedziele... Z pewnością znajdzie ono licznych fanów, zwłaszcza przy bardzo "atrakcyjnych" cenach.

Pociąg TLK Brueckner pojedzie przez Sandomierz, niestety tylko raz w tygodniu: w niedziele z Przemyśla do Warszawy. Nie można więc tego uznać za zdecydowany zwrot w Stalowej Woli.

Rozkład jazdy na Podkarpaciu może nie przeraża, ale z pewnością nie napawa optymizmem. To zła wróżba na przyszłość.

fot.: www.rzeszow4u.pl

1 komentarz :

  1. No z tą konkurencją PR vs. IC to się z tobą nie zgodzę bo trudno żeby pociągi PR -ów o takim a nie innym charakterze jeździły w innych godzinach, natomiast IC mógł by jechać zarówno godzinę później jak i wcześniej. Igor

    OdpowiedzUsuń

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane