wtorek, 29 grudnia 2015

ŁÓDŹ: 1 stycznia rusza linia ŁKA do Skierniewic

Na początku stycznia przyszłego roku Łódzka Kolej Aglomeracyjna uruchomi zapowiadane połączenie Zgierz – Łódź Widzew – Skierniewice. Prezycyjnie rzecz biorąc nie stanie się to 1 stycznia, ale dopiero w poniedziałek (4 stycznia). Przewoźnik zaplanowa na tej trasie dwie pary połączeń dziennie, ale to rozwiązanie doraźne. Po zakupach nowego taboru połączeń tych będzie więcej. Na razie wiadomo, że nowe składy mogłyby się pojawić nie wcześniej niż za 3 lata.

Kursy realizowane będą w dni robocze. To jak na razie pierwsze połączenie wykraczające poza pierwotny plan zasięgu Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. Na ŁKA czekają jeszcze inne miasta regionu, jak Piotrków Trybunalski, Tomaszów Mazowiecki czy Opoczno. Dwa pociągi  dla Skierniewic ułożone są tak, by można było dotrzeć do Łodzi na godzinę 7:00 i wyjechać z powrotem po 15:00.

Uruchomienie dwóch par nowych pociągów nie wpłynie na pociągi Przewozów Regionalnych. Anna Lenarczyk, dyrektor handlowy ŁKA deklaruje, że bilety okresowe ŁKA honorowane będą w pociągach REGIO, a cena biletu miesięcznego ŁKA pozostanie na obecnym poziomie. Taka sama u obu przewoźników będzie też cena dla podróżujących na podstawie biletów jednorazowych – PR oferują bilety za 14 zł w ramach promocji Połączenie w Dobrej Cenie, ŁKA ustaliło tę samą cenę biletu wydawanego w ramach oferty Łódź Bliżej Ciebie. 

fot. Krzysztof Szymczak (lodz.naszemiasto.pl)

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane