wtorek, 22 grudnia 2015

PKP INTERCITY: Darty jeszcze w tym roku?

Pierwszy PESA Dart PKP Intercity odebrało 2 grudnia. W zeszłą środę, 16 grudnia, na Olszynkę Grochowską trafiły dwa kolejne zespoły, o numerach 003 i 006, które przewoźnik odebrał dzień później. Na stanie spółki są już więc trzy tego typu pojazdy, a jak zapowiada Prezes Jacek Leonkiewicz, kwestią dni są odbiory kolejnych składów. Jest więc szansa, że nowe pociągi pojawiać się zaczną na torach jeszcze przed Nowym Rokiem zwłaszcza, że odbyły się już jazdy testowe Dartem o numerze 004.

W pierwszej kolejności przewoźnik skieruje nowe pociągi na trasy rozpoczynające bieg w Białymstoku, ze względu na chęć przyciągnięcia pasażerów do pociągów na reaktywowanej linii Warszawa – Białystok. W Warszawie odbyło się także spotkanie prezesów PKP Intercity i PESY Bydgoszcz, podczas którego ustalono warunki, dzięki którym bydgoski zakład nie straci dofinansowania unijnego. Porozumienie to zyskało akceptację Centrum Unijnych Projektów Transportowych. 

Realizację porozumienia zaplanowano w kilku etapach. Pierwszym jest dostawa przez Pesę wszystkich składów wraz z wymaganą pełną dokumentacją i zezwoleniem UTK do 31 grudnia. Drugi etap polega na złożeniu środków na zakup pociągów w dedykowanym depozycie. Trzeci etap, dla każdego z pojazdów indywidualnie, polegał będzie na skrupulatnych testach w ramach restrykcyjnych procedur PKP Intercity. W ostatnim etapie, zabezpieczone pieniądze za każdy z zaakceptowanych składów będą uwalniane z depozytu i przekazywane producentowi po ostatecznej weryfikacji przez PKP Intercity. Przewoźnik nie zamierza jednak odstąpić od kar umownych, a w Pesie szykują się pracowite święta, ponieważ Prezes Zaboklicki zapowiedział gotowość wszystkich składów na 3-4 dni przed końcem roku.

fot. Polskie Radio

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane