poniedziałek, 28 grudnia 2015

WARSZAWA: ostatni szynobus dla Kolei Mazowieckich odebrany przed Świętami

21 grudnia Koleje Mazowieckie odebrały nowoczesny autobus szynowy SA135, wyprodukowany przez PESĘ Bydgoszcz S.A. To drugi z zamówionych w tym roku przez samorząd województwa mazowieckiego dla przewoźnika pojazdów. Wcześniej spółka odebrała dwuczłonowy pojazd wyprodukowany przez Newag. Przewoźnik posiada już 9 nowych spalinowych autobusów szynowych. Nowy pojazd będzie obsługiwał linie niezelektryfikowane, o mniejszych potokach podróżnych.

W szynobusie SA135 Pesy znajduje się 68 miejsc siedzących, w tym 8 uchylnych oraz minimum 52 miejsca stojące. Pojazdy są wyposażone w klimatyzację, monitoring, elektroniczny system zewnętrznej i wewnętrznej informacji wizualnej, a także udogodnienia dla osób niepełnosprawnych. Maksymalna prędkość, jaką mogą osiągać, to 120 km/h.

W barwach Kolei Mazowieckich jest już dziewięć tego typu pojazdów. Dwa z nich to dwuczłonowe szynobusy 222M produkcji Newagu. Natomiast siedem pozostałych to jednoczłonowe autobusy szynowe SA135, wyprodukowane przez PESĘ Bydgoszcz S.A. Obiór ostatniego pojazdu zakończył program zakupu szynobusów do obsługi tras o mniejszym znaczeniu.

fot. Rynek Kolejowy

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane