środa, 30 grudnia 2015

WARSZAWA: Sylwester na Narodowym - funkcjonowanie komunikacji miejskiej

W czwartek, 31 grudnia, na błoniach Stadionu Narodowego odbędzie się tradycyjna już impreza sylwestrowa w plenerze. Tego dnia autobusy, tramwaje, metro i pociągi SKM będą kursowały według rozkładów jazdy obowiązujących w dzień powszedni. Na ulice nie wyjadą autobusy linii 304, 319, 320, 334, 356 i 379, zostaną zawieszone podjazdy do szkół dla linii 153, 163 i 164 a część linii nie będzie realizowała wybranych kursów. Nie będą kursowały tramwaje linii 14, 25 i 41. Zmieni się natomiast funkcjonowanie komunikacji po południu i wieczorem, a także w nocy po imprezie.

Na miejskiego sylwestra najlepiej będzie dojechać drugą linią metra, pociągami SKM i KM, autobusami i tramwajami. W godzinach 20:00-24:00 zostanie uruchomiona dodatkowa linia tramwajowa 77, która będzie kursowała co ok. 10 minut na trasie: Pl. Narutowicza – Al. Zieleniecka. W tych samych godzinach częściej, co ok. 10 minut, będą kursowały autobusy linii 509, na trasie: Nowodwory – Gocław.

Na ulicach w okolicy PGE Narodowego trzeba liczyć się z ograniczeniami w ruchu drogowym. W czwartek, 31 grudnia, od godz. 6:00 nie będzie można wjeżdżać na błonia stadionu, a ul. Sokola zostanie zamknięta dla ruchu. Na trasę objazdową (ul. Targową i Kijowską do pętli Dw. Wschodni) zostaną skierowane autobusy linii 202. Ok. godz. 20:00 zamknięta dla ruchu zostanie ul. Zamoyskiego (na odcinku od ul. Zamoście do ul. Targowej). Swoje trasy zmienią autobusy linii 125 i 135, które będą kursowały ul. Targową. Od godz. 23:00 całkowicie wyłączona z ruchu zostanie al. Zieleniecka. Na trasy objazdowe (al. Waszyngtona, przez rondo Wiatraczna i ul. Grochowską) zostaną skierowane tramwaje linii 7, 22 i 77 (linia 77 do pętli Wiatraczna). Swoje trasy zmienią również wszystkie autobusy kursujące tą ulicą (pojadą Wybrzeżem Szczecińskim lub ul. Grochowską). Normalny ruch zostanie przywrócony 1 stycznia o godz. 6 rano.

Policja może podjąć decyzję o zamknięciu ciągu Al. Jerozolimskie – most J. Poniatowskiego – al. J. Poniatowskiego na odcinku od ronda gen. Ch. de Gaulle’a do ronda J. Waszyngtona oraz ul. Zamoście (Trasa Świętokrzyska) od ul. Wybrzeże Szczecińskie do ul. J. Zamoyskiego. Po wyłączeniu z ruchu kołowego alei i mostu J. Poniatowskiego oraz Alej Jerozolimskich wszystkie linie autobusowe i tramwajowe kursujące tymi ulicami zostaną skierowane na objazdy. Autobusy pojadą m.in. przez most Łazienkowski, Nowy Świat, ul. Grochowską i Saską. Tramwaje po stronie praskiej będą kursowały ul. Grochowską, a po stronie zachodniej dojadą jedynie do pętli pl. Starynkiewicza.

Nocą zostaną wprowadzone zmiany w kursowaniu autobusów, tramwajów i metra, które umożliwią uczestnikom imprezy szybki i sprawny powrót do domów. Tramwaje linii 2, 3, 26 i 35 będą kursowały przez całą noc, w godz. 23:00 – 1:00 z częstotliwością co 7,5 min., a następnie co 10 minut. Przez całą noc będzie jeździło metro. W godz. 20:00 - 1:30 pociągi pierwszej linii będą wjeżdżały na stacje co 5 minut, a drugiej co 3 minuty W godz. 1:30 - 3:00 metro, na obu liniach, będzie kursowało co 10 minut, a po godz. 3:00 - co 15 minut.

Częściej, bo co 10-15 minut, będą kursowały autobusy wybranych linii nocnych. Na ulice wyjadą również linie nocne N50, N52, N56 i N58 (będą jeździły według rozkładów weekendowych). Przez całą noc będą kursowały autobusy linii 507. Zostaną uruchomione dodatkowe linie autobusowe 903 (Al. Zieleniecka – Bródno-Podgrodzie) i 904 (Berezyńska – Wiatraczna). Będą również dodatkowe kursy linii 509 (na trasach al. Zieleniecka – Gocław i al. Zieleniecka – Nowodwory).

Na tory wyjadą dodatkowe pociągi KM i SKM, które umożliwią powrót z imprezy. Ze względów bezpieczeństwa przystanek kolejowy Warszawa Stadion zostanie zamknięty w godz. 23:30-3:00. Pociągi w tym czasie będą kursowały z Dworca Warszawa Wschodnia przez Dworzec Centralny z pominięciem przystanków Warszawa Stadion, Warszawa Powiśle, Warszawa Śródmieście oraz Warszawa Ochota.

fot. ZTM Warszawa

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane