poniedziałek, 11 stycznia 2016

24. Finał WOŚP w Małopolsce: specjalny pociąg z Krakowa do Jasła i Gorlic - relacja

Za nami kolejny, już 24. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Według informacji z wczorajszego wieczora, na kontach Fundacji znalazło się już ponad 44 miliony złotych. Pełne dane najwcześniej za miesiąc, po zakończeniu rozmaitych aukcji.

Tradycyjnie w Małopolsce Stowarzyszenie Miłośników Kolei w Krakowie zorganizowało specjalny przejazd pociągiem, nazwanym w tym roku "Mierzymy Wysoko", czyli hasłem tegorocznego finału. Były koncerty (zagrali: Nigrum Sol i Clatoris), był bar WARS-ik, były występy Orkiestry Kolejowej w Jaśle i orkiestry w Bieczu, a przede wszystkim - mnóstwo ludzi. O ile w składzie na trasie od Krakowa do Stróż przesadnego tłoku nie było, o tyle potem zaczęło być bardzo ciasno. W Zagórzanach, w drodze do Jasła, dosiadło się wielu okolicznych mieszkańców, którzy na kolej regionalną czekają od lat. W Bieczu na peronie skład powitało mnóstwo ludzi - po odjeździe w kierunku Jasła wolontariusze mieli kłopoty z poruszaniem się po składzie Pociągu Papieskiego. Frekwencja dopisała w kursie Jasło - Gorlice, a także w wahadłowych pociągach Gorlice - Gorlice Zagórzany - Gorlice, które sobie odpuściłem, udając się na doskonały obiad.

Nie obyło się bez drobnych problemów z odhamowaniem składu w Zagórzanach, w drodze powrotnej, przez co przyjazd do Tarnowa opóźnił się o pół godziny. Ogólnie jednak imprezę uznać należy za udaną, mimo paskudnej, deszczowej pogody. Pasażerowie sowicie napełniali puszki. Organizatorom i partnerom akcji serdecznie dziękuję w imieniu swoim i zachwyconych mieszkańców regionu gorlickiego i jasielskiego. Do zobaczenia za rok!

Orkiestrowy pociąg wjeżdża do Tarnowa - pogoda barowa

We wnętrzu sporo amatorów takich atrakcji, a gra zespół Clitoris

Skład ruszył z Biecza - pęka w szwach!

Postój w Jaśle - gra Orkiestra Kolejowa

W Bieczu dało się widzieć ogromne zainteresowanie orkiestrowym pociągiem

Wielka atrakcja w centrum Gorlic - pierwszy od lat skład pasażerski na jedynym peronie

Zmrok w Gorlicach Zagórzanach i krótka przerwa składu przed ponownym kursem do centrum miasta - piękny widok

1 komentarz :

  1. Śliczne zdjęcia :) zapraszam też do swojej fotogalerii, tam zdjęcia z całej trasy

    OdpowiedzUsuń

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane