wtorek, 5 stycznia 2016

GRUDZIĄDZ: rewolucja w komunikacji miejskiej od 1 lutego

Do 23 grudnia można było składać wnioski dotyczące zmian, jakie od 1 lutego 2016 zaproponował Wydział Transportu Urzędu Miejskiego w Grudziądzu. Gra jest warta świeczki, ponieważ takich zmian nie było od 2008 roku.

Założenie jest takie, że poprawione zostaną rozkłady i zmienione będą trasy linii autobusowych. Co do tramwaju, pozostanie jedna, magistralna linia tramwajowa numer 2, która kursować będzie na trasie Tarpno - Rządz. W godzinach szczytu jej częstotliwość wyniesie 7,5 minuty, w międzyszczycie 10. Podobnie w soboty tramwaje pojechać mają co 10 minut, a w święta co kwadrans. Ma to zapewnić łatwe planowanie podróży i zmniejszyć czas oczekiwania, zwłaszcza w dni robocze. Po wprowadzeniu zmian pętla tramwajowo-autobusowa w Tarpnie stanie się jeszcze ważniejszym punktem przesiadkowym. O dowolnej porze dnia będziemy mogli liczyć na to, że na tramwaj lub autobus do centrum nie będziemy czekać dłużej niż 4-5 minut.

Linia autobusowa 3 będzie kursować między Tarpnem a Szpitalem przy Rydygiera z częstotliwością w szczycie co 15 minut. Za to linia 18 ominie ulicę Legionów. Mimo to, dzięki wzajemnej synchronizacji odjazdów między centrum a Szpitalem uzyskany zostanie takt 7,5 minuty na tym odcinku. Do Szpitala pojedzie też linia 8 raz 21, kursująca z Mniszka.

Linie 5, 6, 7 i 16 kończyć będą trasy na pętli Tarpno, gdzie będzie można przesiąść się do tramwaju i innych autobusów miejskich. Strzemięcin obsłuży bazowo linia 12, która na przystankach pojawi się w szczycie co 15 minut, a sporadycznie i częściej.

Trasa nocnej linii N nie zmieni się i nadal będzie przebiegać między Mniszkiem a Poniatowskiego przez centrum miasta.

Szczególowe rozkłady jazdy wszystkich linii od 1 lutego można sprawdzić na: transport.grudziadz.pl

fot.: grudziadz.7dni.pl

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane