sobota, 9 stycznia 2016

KATOWICE: koniec przystanku Katowice Spodek

Jeszcze tylko przez kilka dni tramwaje zatrzymywać się będą na przystanku Katowice Spodek. Począwszy od dnia 16 stycznia (sobota) linie tramwajowe numer 6, 11, 19 oraz 23 nie będą obsługiwać tego stanowiska.

Przystanek Katowice Spodek to tymczasowa instalacja, która powstała w czasie przebudowy Ronda im. Generała Ziętka, kiedy to tramwaje nie kursowały między Rondem a Rynkiem. Krótkie stanowiska ułożono czasowo z płyt żelbetowych. Perony sprawdziły się ponownie, kiedy prowadzono wielką modernizację torowisk w centrum Katowic, a tramwaje z uwagi na brak przejazdu przez Rynek kursowały do pętli na Słonecznej. Obecnie stan techniczny przystanku pogarsza się, a KZK GOP nie zamierza poprawiać jego kondycji. Stąd decyzja o likwidacji rozkładowych postojów w tym miejscu. Mimo, że stanowisko Katowice Spodek cieszyło się zainteresowaniem pasażerów, to fakt, że wszystkie kursujące tam tramwaje zatrzymują się na płycie Ronda powoduje, że likwidacja stanowisk przy Spodku nie powinna być szczególnie dotkliwa.

[EDIT: 21:24, 10-01-2016]
Jak słusznie jednak zauważył jeden z Czytelników. popełniłem niedopatrzenie, ponieważ w dalszym ciągu na stanowiskach Katowice Spodek zatrzymywać się będzie linia tramwajowa 33, która omija Rondo Ziętka w drodze z Koszutki do Chorzowa i z powrotem. I choć mniemam, że i to się kiedyś zmieni, przez nieuwagę wprowadzić Was mogłem w błąd, za co przepraszam serdecznie!

fot. Silesia Info Transport

1 komentarz :

  1. Stanowisko NIE zostanie zlikwidowane. Nadal będzie je obsługiwać linia nr 33.

    OdpowiedzUsuń

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane