wtorek, 12 stycznia 2016

KRAKÓW: oferty na autobusy MIDI dla MPK Kraków otwarte

Dwie oferty wpłynęły do MPK SA w Krakowie w przetargu na dostawę 15 autobusów klasy MIDI o długości ok. 9 m z silnikami spełniającymi normy emisji spalin Euro 6, który został ogłoszony w listopadzie 2015 roku. Oferty otwarte zostały wczoraj, w samo południe.

Pierwszą ofertę złożyła firma Solaris Bus&Coach SA, która wyceniła dostawy autobusów na kwotę 12.825.050,00 zł netto. Drugą ofertę przysłało konsorcjum firm z liderem Ursus S.A. na czele z kwotą 11.347.550,00 zł netto.

Zanim zostanie wybrana najkorzystniejsza propozycja, obie przesłane oferty będą zweryfikowane i sprawdzone, czy są poprawne i czy spełniają wymagania, które postawił zamawiający. Kryterium wyboru najlepszej oferty to nie tylko cena, która stanowi 80 %, ale także kryteria techniczne, których udział w ocenie oferty wynosi 20 %. Z firmą, która przedstawiła najkorzystniejszą propozycję i przysłała prawidłową ofertę zostanie podpisana umowa. Od tego momentu producent będzie miał 6 miesięcy na dostarczenie autobusów do Krakowa. Nowe niskopodłogowe pojazdy będą wyposażone w klimatyzację, automat biletowy i nowoczesny system informacji pasażerskiej.

Krakowski przewoźnik w ciągu dwóch najbliższych lat zamierza kupić 107 autobusów w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020, korzystając z instrumentu Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. Oprócz 15 autobusów typu midi MPK SA kupi 60 autobusów 12-metrowych, 20 autobusów elektrycznych wraz z systemem ładowania i 12 autobusów hybrydowych przegubowych.

fot. Tomasz Czauderna (MPK Kraków)

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane