wtorek, 5 stycznia 2016

KRAKÓW: rozszerzenie strefy Małopolskiej Taryfy Aglomeracyjnej od 15 stycznia 2016

Z dniem 15 stycznia, po miesiącu obowiązywania, rozszerzeniu ulegnie zasięg nowej oferty, znanej jako Małopolska Taryfa Aglomeracyjna. Pojawią się trzy nowe odcinki, których brak w poprzednich założeniach taryfy był sprawą dość niepokojącą.

Na mapie MTA pojawią się obie stacje w Chrzanowie, wszystkie stacje między Skawiną a Zatorem (nie jak dotąd tylko do Podborów Skawińskich) oraz cały odcinek ze Skawiny do Kalwarii Zebrzydowskiej Lanckorony. Dzięki temu zdecydowanie więcej pasażerów zyska możliwość podróżowania na podstawie tańszych biletów.

Nie byłbym jednak sobą, gdybym nie wskazał kilku durnowatości całej systemu, z których słynie zresztą Małopolska. Otóż wejście w życie MTA nie spowodowało weryfikacji oferty "Połączenie w Dobrej Cenie", które nadal obowiązywać będzie na wielu bliźniaczych odcinkach. Na przykład na odcinek Kraków - Zator obowiązywać będą dwie taryfy, obie po 6 złotych. Głupota wersja deluxe...
Podobny problem z Chrzanowem. Bilet według taryfy "Połączenie w Dobrej Cenie" z Krakowa to wydatek rzędu 6 złotych. Według MTA bilet do stacji Chrzanów Śródmieście kosztować ma... 5 złotych. Gdzie tu logika? Jakim cudem podróżni mają się nie czuć pogubieni?

fot.: investmap.pl

2 komentarze :

  1. Obrazek nie jest aktualny. Linia do Balic jest już gotowa.

    OdpowiedzUsuń
  2. Zgadza się, ale kolejowy program dla aglomeracji krakowskiej nadal jest w proszku, podobnie jak taryfa, gdzie panuje ewidentny chaos. Tak więc podsumowując - piłka wciąż w grze :)

    OdpowiedzUsuń

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane