poniedziałek, 18 stycznia 2016

KRAKÓW: za darmo między Dworcem Głównym a Płaszowem od 1 lutego także z biletami KMŁ

Porozumienie taryfowe, zawarte między krakowskim ZIKiT-em a Przewozami Regionalnymi, obowiązuje od 1 stycznia. Ma to zniwelować utrudnienia związane z likwidacją postojów na nieistniejącym tymczasowo przystanku Kraków Zabłocie, co wywołane jest budową długo wyczekiwanej łącznicy Zabłocie – Krzemionki, koniecznej dla skrócenia czasu przejazdu pociągów w kierunku Skawiny, a także uruchomienia kolejnej linii SKA.

Przypomnę, że sprawa dotyczy uprawnienia do bezpłatnych przejazdów wszystkimi liniami komunikacji miejskiej, bez względu na porę dnia dla wszystkich tych, którzy posiadają bilet kolejowy na odcinek Kraków Główny – Kraków Płaszów. Bezpłatne przejazdy mogą być odbywane zarówno przez estakadę, np. tramwajem linii 50 (także z przesiadkami), jak i starą trasą między przystankami Dworcowa a Dworzec Główny Zachód (czyli m.in. linie 3 i 24).

Porozumienie zostanie z dniem 1 lutego rozszerzone na pociągi Kolei Małopolskich. Dzięki temu wszyscy pasażerowie będą mogli bez przeszkód odbywać podróże w rejon Zabłocia i Placu Bohaterów Getta mimo, że pociągi nie będą się tam zatrzymywać. To duże ułatwienie dla podróżnych dojeżdżających spoza Krakowa. Bardzo dobrze się stało, że także KMŁ wezmą w tym ułatwieniu udział.

fot. www.malopolska.pl

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane