poniedziałek, 25 stycznia 2016

ŁÓDŹ: ŁKA rusza na podbój Warszawy!

Łódzka Kolej Aglomeracyjna poinformowała o planowanym na marzec uruchomieniu weekendowych połączeń z Łodzi do Warszawy. Po rezygnacji z obsługi kilku tras pod koniec zeszłego roku (dowozówka z Karsznic czy dowozowe autobusy w Strykowie, Głownie i Sieradzu) ŁKA uruchomiła połączenia do Skierniewic, a w marcu ruszy na podbój stolicy, co nie dziwi, zwłaszcza kiedy w weekendy oferta innych spółek jest ograniczona.

Pociągi samorządowego przewoźnika wypełnią rozkładowe luki. W początkowym okresie dwie pary pociągów kursować będą w soboty i w niedziele. Wyjazdy z Łodzi planuje się około 9:40 i 15:40, a powroty z Warszawy około 12:00 i 19:00.

Łódzka Kolej Aglomeracyjna zabiegała o możliwość uruchomienia połączeń ze stolicą od dłuższego czasu, jednak dysponuje jedynie taborem kupionym w ramach projektu unijnego. Jego pierwotne warunki z kolei nie pozwalają na obsługę tymi jednostkami kursów poza kilkoma trasami zgłoszonymi na etapie przygotowywania dokumentacji. Do realizacji planów konieczne było więc uzyskanie zgody na zmianę tych warunków. Początkowo MIR wyraziło zgodę na uruchamianie jedynie przewozów okazjonalnych. Obecnie jednak ŁKA posiada zgodę na wykonywanie kursów weekendowych do Warszawy swoim taborem.

fot. Łódzka Kolej Aglomeracyjna

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane