czwartek, 21 stycznia 2016

OPOLE: SA 134-011 po awarii wózka rajem dla wandali - kiedy wrócą do ruchu pozostałe szynobusy?

Minął już miesiąc od wypadku szynobusu SA 134-011, kursującego w opolskim oddziale Przewozów Regionalnych. Pozostawiony na jednej ze stacji jest ustawicznie niszczony przez wandali. Przypomnę, że to wykolejenia pociągu doszło z powodu pęknięcia ramy wózka. Przewoźnik nie ma możliwości przetransportowania uszkodzonego pojazdu. Pojazd jest własnością Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego, a jedynie eksploatowany jest przez Przewozy Regionalne, tym bardziej dziwi, że zainteresowane podmioty nie robią nic, by zabezpieczyć ten, bądź co bądź nowy, pojazd kolejowy. Czyżby postawiono na nim krzyżyk?

Przewozy Regionalne zapowiedziały, że skład zostanie przetransportowany do naprawy, co miało nastąpić we wtorek. Ktoś ma informacje na temat tego, czy faktycznie nieszczęśnika sprzątnięto?

W dalszym ciągu na torach województwa opolskiego nie spotkamy też pozostałych jednostek tego typu. Prewencyjnie wycofane z ruchu SA 134 powinny zacząć jeździć od lutego. Natomiast uszkodzony SA 134-011 będzie oczekiwał na naprawę do momentu zakończenia prac Komisji Badania Wypadków Kolejowych, w których uczestniczy także producent pojazdu, bydgoska PESA.  

fot. kontakt.tvn24.pl

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane