czwartek, 28 stycznia 2016

TARNÓW: wiata ogrodzona płotkiem w Dąbrówkach Breńskich

Mieszkańcom wioski pod Dąbrową Tarnowską w głowie się nie mieści, dlaczego drogowcy zagrodzili im wiatę przystankową wysoką stalową barierą. Kuriozalny przystanek stoi przy drodze powiatowej, w samym centrum Dąbrówek Breńskich. Przejeżdżający tą trasą przecierają oczy ze zdumienia na widok wiaty, którą ogrodzono barierą energochłonną. 

W czerwcu 2015 roku rozpoczął się remont jezdni. Gdy w grudniu drogowcy kończyli pracę, wiatę przystanku ogrodzili barierkami. Miejscowych początkowo takie rozwiązanie zaskoczyło i rozbawiło. Teraz już jednak nikomu nie jest do śmiechu. Wiatę w latach 90. wybudowali sami mieszkańcy wioski. Remont przeprowadził Zarząd Dróg Powiatowych w Dąbrowie Tarnowskiej. Urzędnicy przekonują, że bariery zostały wokół przystanku umieszczone w zgodzie z przepisami. Wiata stoi obok potoku i należało zabezpieczyć to miejsce przez ewentualnymi wypadkami właśnie ze względu na ciek wodny. Bariery postawiono zgodnie z zatwierdzoną organizacją ruchu. Sama wiata, jako poniekąd samowola budowlana, powinna zostać rozebrana.

Po interwencji Gazety Krakowskiej wójt gminy Olesno obiecuje mieszkańcom przeniesienie wiaty za metalowe ogrodzenie. Nie wiadomo na razie, kiedy to nastąpi.

fot. Robert Gąsiorek (Gazeta Krakowska)

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane