niedziela, 17 stycznia 2016

Tramwaje w Polsce - Warszawa, linia 35

Na pożegnanie z Warszawą słów kilka o linii tramwajowej 35. Historia jej nie jest długa. Pierwszy raz linia oznaczona numerem 35 pojawiła się 20 listopada 1960 roku na trasie z Żerania FSO przez Jagiellońską, Most Gdański, Marchlewskiego i Aleje Jerozolimskie na Plac Starynkiewicza jako nowa linia łącząca Żerań ze Śródmieściem, została jednak zlikwidowana w 1962 roku po połączeniu z linią 7.

Linia 35 wróciła 3 października 1994 roku i zaczęła kursować z Piasków przez Broniewskiego, al. Jana Pawła II, Stawki, Marszałkowską i Puławską na Wilanowską. Stała się linią odciążającą zatłoczoną linię 520, uruchomioną w związku z otwarciem wyremontowanego torowiska na ul. Stawki. W 2006 roku została skierowana z jednej strony przez Nowowiejską i Filtrową na Banacha, a z drugiej strony przez al. Reymonta na Nowe Bemowo. Następnie w 2008 roku, w związku z likwidacją linii 15, skierowano ją na wydłużoną trasę przez al. Krakowską na Okęcie. Po przywróceniu linii 15 w 2011 roku skierowano ją ponownie przez ul. Puławską na Wyścigi.

Nagranie może nie jest najlepsze, ale przynajmniej pozwala zobaczyć nieco więcej Warszawy w Warszawie. Tak czy siak, przyjemnego seansu!


fot. Mikiapole3 (CC BY SA 3.0, warszawa.wikia.com)

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane