poniedziałek, 4 stycznia 2016

TRÓJMIASTO: nowe przystanki PKM w Gdyni jednak wcześniej

Pomorska Kolej Metropolitalna ogłosiła przetarg na budowę dwóch nowych przystanków w Gdyni na linii kolejowej 201. Będą one miały podobną stylistykę do już zrealizowanych przystanków na trasie PKM, a pasażerowie mają skorzystać z nich już w 2016 roku. Przetarg obejmuje zaprojektowanie i budowę przystanków Gdynia Karwiny i Gdynia Stadion wraz z przebudową układu torowego linii 201 na wysokości tych przystanków.

Projektowany przystanek Gdynia Karwiny znajdzie się w rejonie wiaduktu drogowego w ciągu ulicy Wielkopolskiej, między ulicami Buraczaną, Strzelców, Sopocką i Nowodworcową. Gdynia Stadion natomiast w rejonie wiaduktu nad ulicą Sportową, między Kazimierza Górskiego i Łużycką. W obu przypadkach przewidziano dwa ok. 167-metrowe perony jednokrawędziowe. W zakres prac wchodzi wytyczenie dojść na perony oraz zadaszenie wejść (charakterystyczna dla PKM tzw. czerwona wstążka).

Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w przetargu mija 1 lutego. O wyborze zadecydują cena (90%) oraz skrócenie terminu wykonania (10%). Wcześniejsza realizacja tych przystanków możliwa jest dzięki zwiększeniu o 15% przez Komisję Europejską dofinansowania dla PKM. Pierwotnie miały one powstać dopiero w II etapie projektu PKM, planowanym do 2020 roku.

fot. PKM S.A.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane