piątek, 22 stycznia 2016

WARSZAWA: prototypowa Syrena miała wypadek

Przygotowywana od 2011 roku przez zakłady AMZ z Kutna Syrena jest już w fazie prototypu. Wyprodukowano kilka sztuk z przeznaczeniem do testów pod kątem seryjnej produkcji. Pojazd prezentuje się całkiem nieźle, mimo nawiązania do pierwotnej stylistyki wygląda nowocześnie i lekko. Na testy nowa Syrena pojechała także do Warszawy, gdzie niestety w poniedziałkowy wieczór uległa wypadkowi. Do zdarzenia doszło na skrzyżowaniu ulic Dominikańskiej i Wałbrzyskiej.

Według relacji kierowcy prowadzącego Syrenę, jadący od strony Dolinki Służewieckiej Citroen wpadł na łuku drogi w poślizg i uderzył w jego samochód. Prototyp auta poważnie ucierpiał - zniszczeniu uległ lewy błotnik, lusterko od strony kierowcy i cała lewa strona samochodu nadaje się do remontu. Kierowca Syreny odniósł na tyle poważne obrażenia, że został zabrany karetką do szpitala. 

Jakkolwiek nieprzyjemne były okoliczności, to jednak nowa Syrena zyskała więcej rozgłosu. Miejmy nadzieję, że mim wszystko już niebawem będzie cieszyć przyszłych posiadaczy.

fot. Dariusz Borowicz (metrocafe.pl)

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane