sobota, 30 stycznia 2016

WROCŁAW: kolejna część remontu Dworca Świebodzkiego

25 stycznia minął termin składania ofert w przetargu na częściowe prace remontowe na wrocławskim Dworcu Świebodzkim, który od dłuższego czasu nie obsługuje pociągów. PKP SA chce, aby przeprowadzony został remont elewacji obiektu. Docelowo na terenie Wrocławia Świebodzkiego i gruntach przyległych planowany jest projekt deweloperski. W zeszłym roku kolejarze wyremontowali dach zamkniętego dworca. Zakres prac obejmie m.in. remont tynków elewacji, renowację okien i drzwi, renowację i konserwację zabytkowego zegara.  Wykonawca ma zostać wyłoniony do końca marca tego roku. Wtedy także poznamy termin zakończenia prac.
W 2017 roku zostaną wykonane pozostałe prace, czyli dokończenie remontu tynków elewacji, wykonanie izolacji przeciwwilgociowej i termicznej piwnic, remont i wymiana pozostałych okien i drzwi, remont zabytkowej wiaty peronowej, która przylega bezpośrednio do budynku dworca oraz remont schodów zewnętrznych. Wszystkie prace będą konsultowane z konserwatorem zabytków.


Dworzec Świebodzki został otwarty w 1842 roku. Od roku 1991 nie obsługuje ruchu kolejowego. Biorąc pod uwagę kierunek działań konserwacyjnych raczej próżno oczekiwać, aby na Świebodzki wróciły pociągi, przynajmniej w najbliższym czasie.

fot. www.wroclaw.pl

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane