środa, 3 lutego 2016

BUŁGARIA: kolejne tramwaje Pesa Swing trafią do Sofii

27 stycznia w Sofii podpisana została umowa na dostawę 5 tramwajów Pesa Swing. To już kolejny kontrakt Pesy na dostawy dla tego miasta – producent dostarczył tam już 20 pojazdów.

Przetarg został ogłoszony w czerwcu 2015 roku przez sofijski „Stołeczny Elektrotransport” EAD. Obejmował on dostawę pięciu niskopodłogowych tramwajów dla rozstawu 1009 mm, jak również materiały niezbędne do konserwacji taboru, wyposażenie diagnostyczne, specjalistyczne narzędzia, dokumentacja oraz szkolenie personelu. Oprócz Pesy ofertę złożył też rumuński producent Astra Vagoane Calatori, ale nie spełniał on warunków w zakresie doświadczenia. 30-metrowe pojazdy złożone będą z pięciu członów. Wyposażone są w klimatyzację, monitoring i elektroniczną informację pasażerską. Przewidziano w nich 41 miejsc siedzących. Po dostawie zostaną skierowane na linię 1.

Wartość zamówienia opiewa na kwotę 8,5 mln euro. Postępowanie jest finansowane przez umowę pożyczki pomiędzy Sofią a Europejskim Bankiem Inwestycyjnym (EBI). Wszystkie pięć tramwajów ma zostać dostarczonych do Sofii w ciągu siedmiu miesięcy od wejścia w życie umowy.

fot.: www.skyscraperscity.com

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Anonimowe komentarze nie będą akceptowane